ساعت های اورجینال و تک در کل ایران با قیمت باورنکردنی از فروشگاه ساعت واریا

کلیک کنید

پخش زنده بازی امروز ایران و ازبکستان پنجشنبه 17 مهر 99

در چهارچوب رقابت های دوستانه امروز پنجشنبه 17 مهر 99 تیم‌های ملی فوتبال ازبکستان و ایران در دیدار دوستانه‌ای در تاشکند به مصاف هم می‌روند پخش زنده بازی را ببینید.

پخش زنده بازی امروز ایران و ازبکستان پنجشنبه 17 مهر 99

پخش زنده بازی ایران و ازبکستان

در چهارچوب رقابت های دوستانه، امروز پنجشنبه در دیداری دوستانه دو تیم ملی ایران و ازبکستان از ساعت 16:30 به وقت تهران در ورزشگاه پخته‌کار روبروی هم به میدان خواهند رفت

پخش زنده


پخش زنده از شبکه 3
پخش زنده از سایت آنتن

اسامی داوران


فدراسیون فوتبال ازبکستان اسامی داور و کمک‌های وی در دیدار دوستانه تیم ملی این کشور برابر ایران را معرفی کرد.

بر این اساس، یاسور موختوروف دیدار امروز ازبکستان و ایران را در ورزشگاه تاشکند سوت می‌زند. همچنین تیمور گاینولین و آلیشر عثمانوف، کمک‌‌های موختوروف هستند.

پیش بازی


رقیبی که در تمام این سال‌ها پای ثابت بازی‌های آماده‌سازی تیم ملی برای حضور در رقابت‌های انتخابی جام جهانی، جام جهانی، جام ملت‌ها یا هر شرایط دیگری بوده است. تیم ملی با دراگان اسکوچیچ هم باید مقابل ازبکستان صف‌آرایی کند تا یک بازی دوستانه دیگر مقابل این حریف همیشه حاضر به ثبت برسد و باید این را به فال نیک بگیریم که بالاخره حریفی را یافتیم تا چهره تیم ملی را بار دیگر ببینیم. از طرفی این نخستین بازی تیم ملی با دراگان اسکوچیچ است که درست 8 ماه پس از انتخابش به عنوان سرمربی روی نیمکت می‌نشیند. این مربی کروات 17 بهمن 98 به عنوان سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد و پس از همه‌گیری جهانی کرونا، فوتبال نیز تعطیل شد تا استارت رسمی اسکوچیچ به امروز، 17 مهرماه 99 کشیده شود. حالا روزشمارها برای اسکوچیچ و تیم ملی صفر شده است.

دراگان اسکوچیچ در اردوی رونمایی‌اش، تیم ملی را با چهره‌ای جدید مواجه کرده است. بخشی از تغییرات او مربوط به کروناست که دعوت از بازیکنان را با محدودیت مواجه کرده و تعدادی از لژیونرها به دلیل قوانین کشورهایی که در آن شاغل هستند، به اردو دعوت نشدند. تعدادی دیگر از بازیکنان هم با مصدومیت مواجه شدند تا از حضور در این اردو منع شوند و البته تعداد دیگری چون مسعود شجاعی و اشکان دژاگه که کاپیتان‌های اول و دوم تیم ملی بودند، در این اردو حضور ندارند. همین مسئله تغییرات در تیم ملی را به بیش از 10 جابه‌جایی رسانده و حالا بازیکنان جدیدی چون شجاع خلیل‌زاده، سیامک نعمتی، مهدی قائدی، عارف غلامی و مجتبی نجاریان فرصت ملی‌پوش شدن را یافته‌اند.

خون تازه تیم ملی و افزون بر آن درخشش بازیکنانی چون مهدی طارمی و سردار آزمون که آقای گل پرتغال و روسیه شدند، پایان محرومیت سامان قدوس و حضور او در فوتبال انگلیس، روزهای درخشان امیر عابدزاده درون دروازه ماریتیمو و کاوه رضایی در خط آتش شالروا، بازگشت پر امید بازیکنان پرسپولیس پس از صعود به فینال آسیا و روزهای پر انگیزه آنها و دیگر ملی‌پوشان ما را به تیم ملی امیدوار می‌کند. امید به اینکه دراگان اسکوچیچ با این دست پر بتواند تیم ملی را به خوبی برای بازی‌های باقیمانده انتخابی جام جهانی 2022 آماده کند. چهار بازی حساس مقابل هنگ‌کنگ، کامبوج، بحرین و عراق که اگر موفق به پیروزی در هر چهار مسابقه شویم، هیچ اما و اگری مانع از صعود به مرحله بعدی نخواهد شد. پس لازمه آن آماده‌سازی مناسب روحی و روانی است که امیدواریم قدم نخست آن مقابل ازبکستان، به سود ما رقم بخورد.

ایران و ازبکستان در یک دهه اخیر، بازی‌های رسمی و دوستانه زیادی با یکدیگر انجام داده‌اند. با این حال پس از اولین مسابقه در بازی‌های آسیایی بانکوک که پیروزی 4 بر صفر ایران رقم خورد، 7 مسابقه دیگر به سود ایران رقم خورده، سه مساوی به ثبت رسیده و ملی‌پوشان کشورمان تنها یک شکست در کارنامه دارند که در مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل در تهران رقم خورد. شکستی که با اولین شکست تاریخ مقابل لبنان نیز همزمان شده بود و کارلوس کی‌روش را تا آستانه برکناری نیز پیش برد، اما این مربی با گذشت از اما و اگرها تیم ملی را به جام جهانی برد. حالا نیز وضعیت تیم ملی در راه صعود به جام جهانی شبیه به همان دوران شده و این بار مرد روی نیمکت اسکوچیچ است که شناخت نسبتاً خوبی از فوتبال ایران دارد، اما باید دید در اولین قدم با تیم ملی چگونه این شناخت را در زمین مسابقه نشان می‌دهد.

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments