موارد مهم که باعث استفراغ کودک می شود + درمان خانگی

اینکه نوزاد شما گاهی اوقات استفراغ کند طبیعی است ولی گاهی اوقات امکان دارد مشکل حاد باشد که در این مطلب در مورد درمان استفراغ کودک می خواهیم صحبت کنیم.

موارد مهم که باعث استفراغ کودک می شود + درمان خانگی

درمان استفراغ کودک

یکی از دلایل شایع استفراغ در نوزاد گاستروانتریت می باشد این مورد یک عفونت روده بوده که به وسیله باکتری یاویروس به وجود می آید و باعث اسهال خواهد شد.

راهکار درمان استفراغ کودکان

اگر نوزاد شما استفراغ کرد باید مواظب باشید و اگر نگران شدید با دکتر خود تماس بگیرید اگر دلیل استفراغ تنها اشکال در شکم می باشد فرزند شما میل به میل خوردن دارد در این صورت او را به روش عادی تغذیه کرده و نوشیدنی های منظمی به او بدهید.

آلرژی غذایی

آلرژی غذایی امکان دارد سبب ایجاد شدن استفراغ در کودک شود علاوه بر این علامت های دیگری مثل بثورات پوستی ، تورم صورت ، خارش ، اطراف چشم ، زبان یا لب ایجاد خواهد شد اگر تصور می کنید که فرزند شما به آلرژی غذایی دچار شده مواظب غذاهایی که امکان دارد باعث استفراغ شود باشید.

آپاندیست

آپاندیست به تورم آپاندیس می گویند یک کیسه انگشت مانندی که به روده بزرگ متصل شده و سبب درد شدید در شکم خواهد شد که به مرور زمان بدتر می شود اگر فرزندتان درد شکمی دارد که کم کم بدتر می شود با دکتر خود تماس حاصل کنید اگر درد دارید که وخیم تر می گردد و در کل شکمتان پخش می گردد با آمبولانس تماس حاصل فرمایید از ترکیب سیاهدانه و عسل هم برای درمان آپاندیس استفاده می شود.

سموم

خوردن بعضی سموم امکان دارد فرزند شما را به استفراغ دچار کند در این موارد فورا با دکتر تماس بگیرید.

درمان های استفراغ کودک منزل

در خیلی از اوقات می توانید برای کمبود آب به او مایعات بدهید اگر نوزادتان استفراغ کرد شیرمادرش را ادامه داده و با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید.کودکانی که استفراغ کرده باید از غذاهای مایع استفاده کنند از نوشیدنی و میوه های گازدار استفاده نکنید اگر کودک کم آب نیست می توانید از غذاهای جامد استفاده کنید اگر از این بابت نگرانی دارید با دکتر خود صحبت کنید.

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x