مشخصات و ویژگیهای گروه خونی o مثبت و منفی +بیماریها و ازدواج

گروه خونی o مثبت و منفی یکی از گروه های خونی است که کمترین تعداد را در بین مردم جهان دارد . در ادامه مشخصات و تغذیه و ویژگ های این گروهای خون را در منگومگ بهتر بشناسیم.

مشخصات و ویژگیهای گروه خونی o مثبت و منفی + بیماریها و ازدواج

آشنایی با گروه خونی o مثبت و منفی

انواع گروهای خون با توجه به سیستم شناخته شده‌ای تحت عنوان سیستم گروههای خون A-B-O، تقسیم‌بندی می‌شوند.
این گروه‌ها فراتر از آن با توجه به عامل Rh (عامل رزوس) تقسیم می‌شوند. عامل Rh وجود یا عدم وجود آنتی ژن D در سلول‌های قرمز خون است.

حدود 38%مردم جهان دارای o+ و 6% از این افراد دارای o متفی هستند.

خصوصیات و ویژگی ها

افرادی که دارای خونی با نماد o هستند ، واقع گرا، نمایشی، عمومی، مثبت، مستقل، ریسک پذیر، نا فرمان، بی اعتبار، لجوج وخودمحور. به آسانی دوست می شوند و با جریانات همراه شده و از فرصت ها استفاده میکند.

در فعالیت های سازمان یافته خوب عمل می کنند.

احساساتی هستند و مکن است به سرعت مخالفت عمیق خود را با یک نظر بیان کنند

اما معمولا این مخالفت پایدار نیست. کارگشایانی سنتی، محرک و کمی لاف زن هستند.

شخصیت های اجتماعی وپر زرق و برق هستند و میتوانند در حوادث و بحران ها سازگاری خوبی داشته باشند.

خجالتی نیستند و رک و صریح احساسات درونیشان را فاش می کنند

جاه طلب اند اما گاهی با جزییات سرگرم می شوند و علاقمند به حفظ روابط هستند و خودشان در این زمینه تلاش می کنند.

همچنین ببینید: ویروس و بیماری تب کریمه کنگو + علائم و راه پیشگیری

 مشخصات و ویژگیهای گروه خونی o مثبت و منفی و کرونا

گروه خونی O و کرونا

در تحقیقات مربوط به بیماری کرونا (کووید ۱۹) شدت نارسایی‌های تنفسی در بیماران گروه‌های خونی خاصی بیشتر است.

پس از شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ در کشورهای گوناگون جهان تحقیقات اولیه دانشمندان این گمان را تقویت کرد که عوامل ژنتیکی می‌توانند در چگونگی مقابله سیستم دفاعی بدن در برابر ویروس کرونا تاثیر داشته باشد

محققان دریافتند که افراد دارای گروههای خون A + بیشتر در معرض خطر نارسایی تنفسی ناشی از بیماری کووید ۱۹ هستند. و بدن افراد در مقابل ویروس کرونا از ایمنی بهتری برخوردار است.

اهدا خون O

افراد اوو مثبت می‌توانند تنها از اعضای گروهی O مثبت خون دریافت کنند.افراد دارای گروه خونی O منفی می‌توانند تنها از کسانی خون دریافت کنند که دارای گروه خونی O منفی می‌باشند. تنها 7% از مردم ایالات متحده دارای گروه خونی O منفی می‌باشند.

یک اهداکننده با گروه خون O + می‌تواند به هر گروه مثبت، یعنیO + ، A +، B +، و AB + خون اهداء نماید. از این رو، به عنوان اهداء کنندگان جهانی شناخته می‌شوند. اوو مثبت عمومی‌‌ترین نوع است و به احتمال زیاد انتقال دهنده می‌باشد. با این حال، افرادی با اوو منفی می‌توانند به هر کسی خون اهداء کنند. در نتیجه فردی با گروه خونی O منفی به عنوان اهدا کننده جهانی سلول‌های قرمز در نظر گرفته می‌شود.

در موارد اضطراری، به دلیل مشخص نبودن نوع خون بیمار، خون O منفی به او داده می‌شود. این گروه خونی همچنین برای نوزادانی که به خون نیاز دارند، لازم می‌باشد..

گروه خونی O

رژیم غذایی گروه خونی O

رژیم غذایی بایستی بیشتر حاوی گوشت بر مبنای پروتئین (گوشت بدون چربی) باشد، با این حال، نباید با ورزش شدید همراه باشد. مواد غذایی که می‌توانند منجر به افزایش وزن شوند به عنوان مثال، حبوبات، لوبیا، و غیره بایستی در حد اعتدال مصرف شوند. افراد با گروه خونی O دارای معده‌ی اسیدی هستند. وارد نمودن بلغور جو دوسر، آلوئه ورا، زنجبیل، سالاد سبز، موز، و خربزه در رژیم غذایی می‌تواند به کاهش علائم رفلکس اسید کمک کند.

 O+ و ازدواج

مرد O+ با زن B+،A+،O+ و AB+ سازگار است و زن O+ با مردی که O+ و O- است، سازگاری دارد.

O-‌ و ازدواج

مردی که O- دارد با زنان تمام گروه‌های خونی سازگاری دارد؛ اما زنی که گروه خونی O- دارد، فقط با مردی که O- دارد سازگار است. به این ترتیب گروههای خونی مناسب برای ازدواج رعایت خواهد شد.

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x