راهنمای درخواست تاییدیه تحصیلی از سامانه تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش

راهنمای درخواست تاییدیه تحصیلی از سامانه تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش و نحوه ورود به سامانه برای گرفتن مدرک تحصیلی را در این بخش از منگومگ میخوانید.

راهنمای درخواست تاییدیه تحصیلی از سامانه تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش

سامانه تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش

برای درخواست تاییدیه تحصیلی از سوی وزارت آموزش و پرورش سامانه با آدرس سامانه emt.medu.ir راه اندازی شده که میتوانید با مراجعه اینترنتی و آنلاین تائیدیه برای دوران تحصیل خود برای دانشگاه دریافت کنید و نیاز به مراجعه حضوری ندارد.

نحوه درخواست تاییدیه تحصیلی اینترنتی

دریافت تاییدیه تحصیلی از آموزش و پرورش به صورت اینترنتی و آنلاین با ورود به سامانه برخط امکانپذیر شده و متقاضیان تاییدیه تحصیلی می توانند با درج مشخصات فردی و مشخصات مدرک تحصیلی خود از منطقه آموزش و پرورش صادر کننده مدرک، برای دانشگاه یا هر سازمان استعلام گیرنده تقاضای استعلام مدرک تحصیلی نمایند.
در صورت صحت مدرک تحصیلی متقاضی ،صادر شده به صورت الکترونیک برای استعلام گیرنده ارسال می شود.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: سامانه صدور برخط تایید تحصیلی وزارت آموزش و پرورش تولید و جهت استفاده دانشجویان در فرایند ثبت نام در دانشگاه راه اندازی شد.

سامانه صدور برخط تائیدیه تحصیل وزارت آموزش و پرورش تولید و جهت استفاده دانشجویان در فرایند ثبت نام در دانشگاه راه اندازی شد که مزیت این سامانه در ارائه خدمت الکترونیک بصورت برخط است و دانشجویان ( و یا هر متقاضی دیگری) می‌توانند بدون مراجعه به هیچ مکانی حتی دفاتر پیشخوان، فرم تقاضای درخواست را تکمیل کرده و پس از پرداخت الکترونیکی ۲۳۰۰ تومان، سامانه کد پیگیری و تایید درخواست را به آنها ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: نهادهای دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه های کشور به عنوان استعلام کننده می توانند
خدمت بر خط تاییدیه تحصیلی را هم از طریق اینترانت گذرگاه دولت(GSB) و هم از طریق اینترنت گذرگاه عمومی دولت(PGSB) دریافت کنند و یا حتی نسبت به دریافت کارتابل بر بستر اینترنت اقدام کنند.

راهنمای درخواست تاییدیه تحصیلی از سامانه تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش

به گفته حبیبی جهت رویت تایید تحصیلی استعلام شونده( متقاضی یا دانشجو)، کد ملی و کد پیگیری را به سرویس ارائه و تائیدیه تحصیلی را دریافت می کند. نهادهای متقاضی جهت دریافت اطلاعات بیشتری در خصوص دریافت سرویس می‌توانند با سامانه صدای مشاور تماس بگیرند.

مراحل درخواست

به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش؛ فرآیند دریافت تایید مدرک تحصیلی مدرک دیپلم توسط دانشجویان ورودی سال ۹۹ بدین شرح است:
۱- دانشجوبه سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی (دیپلم) به آدرس https://emt.medu.ir مراجعه و پس از پر کردن اقلام داده ای، یک کد رهگیری دریافت می کند.

مراحل درخواست تاییدیه تحصیلی از سامانه آنلاین

۲- اگر سامانه آموزشی دانشگاه، خدمت برخط مرتبط را در سامانه کارسازی کرده باشد، دانشجو می تواند کد رهگیری دریافتی را در محل مشخص شده در سامانه آموزشی دانشگاه درج کند.

مراحل درخواست تائیدیه تحصیل از سامانه آنلاین

۳- اگر سامانه آموزشی دانشگاه، خدمت بر خط را در سامانه کارسازی نکرده باشد، دانشجو کد رهگیری را به دانشگاه تحویل داده و کارشناس دانشگاه می تواند پس از مراجعه به آدرس https://kemt.medu.ir وارد شده و با وارد کردن کد رهگیری دانشجویان، تاییدیه را دریافت کند.

با ورود به سامانه مدرک تحصیلی که تحت نظر وزارت آموزش و پرورش فعالیت دارد، می توانید برای ثبت نام تایید مدرک تحصیلی و پیگیری اقدام نمایید.

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظرتان را در مورد مطلب بنویسیدx
()
x