نکاتی مهم در مورد رابطه والدین با کودکان که باید بدانید

در این مطلب از منگومگ یکی از مهم ترین نکات درباره رابطه والدین و کودکان که به صمیمیت و حتی تربیت بهتر فرزندان شما کمک می کند با ما همراه باشید.

نکاتی مهم درمورد روابط والدین با کودکان که باید بدانید

نکات مهم در رابطه والدین و کودکان

فرزند پروری عملی ترین شغلی است که ما تا به حال خواهیم داشت ، اما بدون چالش نیست. زندگی مدرن خانوادگی می تواند استرس زا باشد و با فشارهای مختلف خانواده ها، همیشه آسان نیست. سرانجام ، والدین می خواهند آنچه برای فرزندشان بهتر است را انجام دهند و رابطه قوی والدین با فرزند می تواند به نتایج بهتر فرزندان کمک کند.

چرا رابطه مثبت والدین و کودک مهم است؟

روابط والدین و کودک از مواردی است که رشد جسمی ، عاطفی و اجتماعی کودک را پرورش می دهد. این یک پیوند منحصر به فرد است که هر کودک و والدین می توانند از آن لذت ببرند و پرورش دهند. این رابطه پایه و اساس شخصیت کودک ، انتخاب زندگی و رفتار کلی را تشکیل می دهد. همچنین می تواند بر قدرت سلامت اجتماعی ، جسمی ، روحی و عاطفی آنها تأثیر بگذارد.

برخی از مزایای رابطه مثبت والدین و کودک عبارتند از: فرزندان خردسالی که با داشتن دلبستگی ایمن و سالم به والدینشان رشد می کنند ، شانس بهتری برای ایجاد روابط شاد و محتوا با دیگران در زندگی خود دارند.

کودکی که با والدین رابطه مستقیمی برقرار می کند ، می آموزد که احساسات را تحت استرس و در شرایط دشوار تنظیم کند. رشد ذهنی ، زبانی و عاطفی کودک را ارتقا می بخشد. به کودک کمک می کند تا رفتارهای اجتماعی خوش بینانه و با اطمینان نشان دهد. مشارکت والدین سالم و مداخله در زندگی روزمره کودک ، پایه و اساس مهارت های بهتر اجتماعی و دانشگاهی است. دلبستگی مطمئن منجر به رشد سالم اجتماعی ، عاطفی ، شناختی و انگیزشی می شود. کودکان همچنین وقتی رابطه مثبت با والدین دارند ، مهارت های حل مسئله را به دست می آورند.

رابطه صمیمی والدین با کودکان

سبک فرزندپروری – فرزندپروری مثبت

وقتی کودک صحبت می کند ، “یک اندازه متناسب با همه” وجود دارد ، با بزرگ شدن فرزندان ما تغییر می کنیم و سازگار می شویم. با این وجود ، پیروی از نکات ساده والدین مثبت می تواند در رابطه با فرزندتان به شما کمک کند.

تعامل گرم و دوست داشتنی

با هر تعامل به عنوان فرصتی برای ارتباط با فرزند خود رفتار کنید. در بیانات خود گرم باشید ، به ارتباط برقرار کنید ، لبخند بزنید و تعامل را ترغیب کنید.

مرزها ، قوانین و عواقب آن را در نظر داشته باشید
کودکان به ساختار و راهنمایی احتیاج دارند. با فرزندان خود در مورد آنچه انتظار دارید از آنها صحبت کنید و مطمئن شوید که آنها درک می کنند.

با فرزند خود گوش کنید و همدلی کنید

احساسات فرزندتان را به رسمیت بشناسید ، به آنها نشان دهید که می فهمید و اطمینان دهید که در آنجا هستید تا در هر زمان مشکل به آنها کمک کنید.

حل مسئله

به فرزندتان کمک کنید تا مشکل را حل کند. یک الگوی نقش خوب باشید و به آنها نشان دهید که چگونه از طریق اعمال خودتان رفتار کنند. هنگامی که با فرزندان خود برای یافتن راه حل ها کار می کنید ، یاد می گیرند که چگونه با روش مناسب با مشکلات کنار بیایند.

حله مسئله با فرزندان

تقویت رابطه والدین با کودکان

برقراری ارتباط با فرزندتان برای ایجاد یک رابطه قوی والدین و فرزند بسیار مهم است. در اینجا چند نکته برای کمک به تقویت رابطه خود با فرزندان آورده شده است.

به فرزند خود بگویید که آنها را دوست دارید

البته شما فرزندان خود را دوست دارید اما هر روز به آنها بگویید ، فارغ از سن آنها. حتی در روزهای دشوار به فرزندتان اجازه دهید بدانید که شما این رفتار را دوست ندارید اما بدون قید و شرط آنها را دوست دارید. یک “دوستت دارم” ساده می تواند کارهای زیادی برای تقویت رابطه انجام دهد.

باهم بازی کنید؛ بازی دو نفره را امتحان کنید

بازی برای رشد کودکان بسیار مهم است. کودکان خردسال می توانند از طریق قدرت بازی مهارت های زیادی را توسعه دهند. همینطور که سرگرم کننده است و به شما در برقراری ارتباط با فرزندتان کمک می کند ، می تواند به مهارت های زبان ، احساسات ، خلاقیت و مهارت های اجتماعی کودکان کمک کند.
وزارت آموزش و پرورش ، طیف وسیعی از منابع بازی برای والدین را تهیه کرده است.

در دسترس باش

بدون هیچ گونه حواس پرتی وقت خود را برای صحبت با فرزندتان وقت بگذارید ، حتی 10 دقیقه در روز می تواند تفاوت زیادی در ایجاد عادات ارتباطی خوب ایجاد کند. تلویزیون را خاموش کنید ، کارهای خود را کنار بگذارید و مدتی را با فرزندان خود را بگذرانید.

با هم، وعده های غذایی بخورید

غذا خوردن با هم به عنوان یک خانواده ، زمینه را برای گفتگو فراهم می کند. از همراهی یکدیگر لذت ببرید و در هنگام غذا خوردن، تلویزیون را خاموش کنید و تلفن همراه خود را کنار بگذارید.

رابطه صحیح مادر با کودک

گوش دهید و همدلی کنید

ارتباط با گوش دادن شروع می شود. چیزهایی را از منظر فرزندتان امتحان کرده و مشاهده کنید و احترام متقابل را تقویت کنید.

یک بار برای کودکان وقت بگذارید

اگر بیش از یک کودک دارید سعی کنید در هر یک از آنها وقت شخصی را اختصاص دهید. کیفیت ، وقت فردی با فرزند شما می تواند پیوند شما را تقویت کند ، عزت نفس آنها را بسازد و به آنها اجازه دهد ارزش خود را بدانند.

منبع: parentingni.org / منگومگ

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x