تاریخ و ساعت و مکان خاکسپاری کریم اکبری

کریم اکبری عضو سینما و خانه تئاتر روز گذشته بر اثر مبتلا به ویروس کرونا دار فانی را وداع گفت تاریخ و ساعت و مکان خاکسپاری او مشخص شد.

تاریخ و ساعت و مکان خاکسپاری کریم اکبری

خاکسپاری کریم اکبری

کریم اکبری مبارکه یکی از بازیگران پیشکسوت سینما و تلویزیون که سالیان سال است در عرصه بازیگری و سینما فعالیت می کند حال بعد از فشار زیاد ویروس کرونا نتوانست دوام بیاورد و روز پنجشنبه هشتم آبان دار فانی را وداع گفت

نوید اکبری مبارکه فرزند آن مرحوم گفت: پیکر پدرم فردا شنبه 10 آبان 99 ساعت 11 صبح در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده خواهد شد و مزار ایشان در طبقه فوقانی مزار مرحوم عباس سعیدی خواهد بود.

کریم اکبری مبارکه متولد سال ۱۳۳۲ و فارغ‌التحصیل رشته بازیگری و کارگردانی تئاتر بود که پنج‌شنبه، هشتم آبان‌ماه بر اثر کرونا از دنیا رفت.

فرزند او گفته بود: پدرم در روز‌های اخیر مشغول بازی در سریالی بود که یکی از عوامل آن و بعد هم خانم لاله اسکندری مبتلا به کرونا شدند و با توجه به بیماری زمینه‌ای که پدر من داشتند، بیماری تمام ریه‌اش را درگیر کرد. چند روز قبل عکس ریه از ایشان گرفته شد، ولی دارو‌ها موثر نبودند و چهارشنبه صبح (هفتم آبان) که پدر را در بیمارستان بستری کردیم، در فاصله ۲۴ ساعت فوت کردند و همه ما در شوک هستیم.

او اضافه کرده بود: در این‌باره بیمارستان هم کوتاهی کرده و دارویی (آمپول) را که باید استفاده می‌کرده به پدرم تزریق نکردند، چون می‌گویند آن را نداشتند، درحالی که اگر گفته بودند ما دارو را تهیه می‌کردیم.

کریم اکبری مبارکه – عضو خانه سینما و خانه تئاتر – در فیلم‌های سینمایی مرگ یزدگرد، مسافران، دیدار، چند می‌گیری گریه کنی؟، روز‌های زندگی، قندون جهیزیه و عطر داغ بازی کرده است. از آخرین کار‌های او در تلویزیون سریال بچه مهندس بود، ولی معروف‌ترین اثرش در سیما نقش ابن ملجم در سریال امام علی علیه السلام است.

همچنین بازی در نمایش‌های پهلوان اکبر می‌میرد نوشته بهرام بیضایی و به کارگردانی ابراهیم سخن‌سنج، کوچ به نویسندگی و کارگردانی بهزاد فراهانی، مرگ یزدگرد به نویسندگی و کارگردانی بهرام بیضایی، از خاک تا افلاک به کارگردانی محمود فرهنگ، سیمرغ سیمرغ به نویسندگی و کارگردانی قطب‌الدین صادقی، بیا تا گل برافشانیم به کارگردانی مجید جعفری و باغ آلبالو نوشته آنتوان چخوف و به کارگردانی اکبر زنجانپور بخشی از کار‌های او در تئاتر است.

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments