اینترنت VDSL‌ | چگونه اینترنت را به VDSL‌ تبدیل کنیم؟

مشتریان اینترنت ADSL می توانند با مراجعه به سایت wwwl.tci.ir درخواست ارتقای اینترنتشان را به VDSL‌ ثبت کنند در ادامه جزئیات کامل را بخوانید.

اینترنت VDSL‌ | چگونه اینترنت را به VDSL‌ تبدیل کنیم؟

افزایش چهار برابری سرعت با اینترنت VDSL‌

منگومگ: محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بخاطر شیوع ویروس کرونا و با آغاز مجدد کلاس‌های مجازی مدارس و دانشگاه‌ها، به شرکت‌های اینترنت خانگی ابلاغ شده که تا پایان اردیبهشت سرعت همه‌ مشترکین خود را به ۱۶مگابیت ارتقا دهند.

این کار با جایگزینی VDSL به جای ADSL است، که این کار بدون هزینه ای قابل انجام است و فقط درصورت افزایش حجم مصرف و یا تغییر مودم، منجر به افزایش هزینه بیشتر برای کاربران می‌شود.

VDSL‌ به چه معنی است؟

تکنولوژی VDSL مخفف عبارت Very-high-bitrate Digital Subscriber Line به معنی DSL با نرخ بیت بسیار بالا است. VDSL نسل جدیدی از فناوری های DSL است که بر روی بستر کابل‌های مسی ارائه می‌شود و به عبارتی نسل بعدی فناوری ADSL محسوب می‌شود.

4 تفاوت مودم VDSL‌ و ADSL

1. پهنای باند: سرعت مودم‌های VDSL بسیار بیشتر از مودم‌های ADSL است.

2. هزینه: قیمت مودم‌های VDSL بیشتر است و هزینه سرویس های VDSL نیز بیشتر است.

3. ارائه دهندگان اینترنت: شرکت‌های کمی سرویس VDSL را ارائه می‌دهند و استفاده از این فناوری فوق‌العاده محدودتر است.

4. فاصله قابل ارائه: قدرت سیگنال در فناوری VDSL به شدت با افزایش فاصله افت می کند بنابراین ISP می تواند تا فاصله اندکی حداکثر سرعت این سرویس را به کاربران ارائه دهد.

نحوه افزایش سرعت VDSL‌

یکی از راه‌های افزایش سرعت اینترنت خانگی، جایگزینی VDSL به جای ADSL است. با جایگزینی سرویس ADSL با VDSL، بدون اینکه تجهیزات مشترک عوض شود، می‌توان تجهیزات را با استفاده از فیبر نوری به نزدیک کاربران برد و پس از آن روی همان سیم مسی است، اما با این کار فاصله کاربر تا مرکز مخابراتی به ۳۰۰ متر کاهش پیدا می‌کند و می‌توان سرعت را تا ۷۰ مگابیت افزایش داد.

اینترنت وی دی اس ال

سرعت مودم های VDSL چقدر است؟

مودم های VDSL می‌توانند پهنای باند 52 مگابیت برثانیه و آپلود 16 مگابیت برثانیه را ارائه دهند که بیش از 6 برابر مودم‌های ADSL است. البته این پهنای باند استاندارد مودم‌های DSL است و در حالت تئوری می‌توانند تا 300 مگابیت برثانیه را نیز ارائه دهند.

نحوه تبدیل ADSL به VDSL‌

لازم به ذکر است در حال حاضر فقط برای مشتریان شرکت مخابرات ایران در قم و تهران انجام می‌شود ، برای ثبت تقاضای تغییر تکنولوژی سرویس اینترنت خود از ADSL به VDSL و به‌منظور بهره‌مندی از سرعت بیشتر حداقل (تا چهار برابر) باید به صفحه کاربری خود به آدرس wwwl.tci.ir مراجعه و تقاضای خود را ثبت کنند.

بر اساس اعلام شرکت مخابرات ایران، توجه به شرایط خاص کشور به‌ منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی این مراحل به‌صورت غیر حضوری انجام می‌شود و از مشتریان درخواست شده به هیچ عنوان به مراکز حضوری مراجعه نکنند.

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x