بایدها و نبایدهای قبل و هنگام رابطه جنسی + نکات مهم

بایدها و نبایدهای زیادی در رابطه جنسی است که باید همه زوجین قبل از رابطه جنسی و در هنگام رابطه به آن ها توجه داشته باشند.

بایدها و نبایدهای قبل و هنگام رابطه جنسی + نکات مهم

 بایدها و نبایدهای رابطه جنسی

رابطه زناشویی و کیفیت آن، تآثیر بسیار زیادی بر آرامش روانی زن و شوهر و محیط خانوادگی دارد. بایدها و نبایدهای رابطه زناشویی در بهبود یا کاهش کیفیت آن بسیار تأثیرگذار است.

نبایدهای قبل از رابطه زناشویی

تاثیر مصرف قرص آنتی هیستامین بر رابطه جنسی به صورت کاهش کیفیت رابطه زناشویی است. این گونه که با مصرف قرص آنتی هیستامین قبل از شروع رابطه، مخاط سطح واژن، خشک شده و باعث ایجاد درد هنگام رابطه می شود.

مصرف غذاهایی با ادویه های تند

مصرف غذاهایی با ادویه های تند قبل از رابطه جنسی موجب کاهش کیفیت می شود زیرا بو و طعم زننده آن بر روی دستان، دهان و واژن زن قابل احساس است.

بهداشت فردی

رعایت بهداشت فردی هنگام رابطه بسیار مهم است. درصورتی که بدن خود را اصلاح نکنید و استحمام نکنید، مستعد دریافت بیماری های مقاربتی خواهید شد.

مصرف مشروبات الکلی، سیگار و مواد مخدر

مصرف الکل، استعمال مواد مخدر و سیگار کشیدن، موجب سرد مزاجی، بوی نامطبوع دهان، ناتوان شدن عقل و بی توجهی به خواسته های طرف مقابل می شود.

مشروبات الکلی در رابطه جنسی

عدم پیش نوازی

زن ها برای شروع رابطه زناشویی نیاز به آرامش روانی دارند و عدم آمادگی روانی موجب کاهش کیفیت رابطه جنسی، تحریک نشدن و دردناک بودن رابطه جنسی شود. زن ها دوست ندارند فکر کنند که از آن ها استفاده ابزاری می شود.

توجه خاص به تعدادی نقطه خاص

توجه به نقاط خاص در طول رابطه جنسی ممنوع است. نوازش، چیزی است که برهر فردی تاثیرگذار است و موجب آرامش فرد می شود. لذا به تمام بدن شریک جنسی خود توجه کنید.

سکوت

سکوت مطلق در طول رابطه زناشویی اصلاً ایده خوبی نیست. رابطه جنسی برای بهبود کیفیت زندگی مشترک هست. در طول رابطه جنسی، ساکت نباشید و حرفهای خوب به یکدیگر بزنید. از یکدیگر تشکر کنید و حتی می توانید یک موسیقی ملایم پخش کنید و از زمان باهم بودنتان لذت ببرید.

بی توجهی به ارضا شدن یا نشدن طرف مقابل

مدت زمان لازم برای تحریک شدن کامل و یا رسیدن به اوج لذت جنسی، برای هر فردی به جنسیت فرد، سن فرد، آمادگی جسمی و روانی، پیشنوازی و غیره بستگی دارد و درنظر نگرفتن آن موجب نارضایتی طرف مقابل و سردمزاجی او می شود.

بی توجهی به ارضا شدن یا نشدن در رابطه جنسی

بی توجهی به اجابت مزاج

قبل از شروع رابطه زناشویی به اجابت مزاج بپردازید زیرا هیچکس دوست ندارد رابطه زناشویی را به دلیل دستشویی رفتن طرف مقابل، قطع کند و یا اینکه خودش نیاز به آن پیدا کند.

استفاده نکردن از کاندوم

استفاده از کاندوم موجب کاهش انتقال میکروب و قارچ پوستی، جلوگیری از بروز بیماری های مقاربتی و همچنین پیشگیری از بارداری های ناخواسته می شود. لذا حتما قبل از شروع، از پوشش کاندوم استفاده کنید.

مشاجره در حین رابطه جنسی

پیشتر گفتیم که صحبت کردن در طول رابطه جنسی یکی از دلایل افزایش کیفیت رابطه جنسی است اما منظور ما، ابراز علاقه و حرف های محبت آمیز و تشکر آمیز است. مشاجره و پیش کشیدن دلخوری ها در هنگام برقراری رابطه زناشویی، منجر به قطع آن در هر لحظه می شود.

روش های تکراری

طبیعت انسان، اینگونه است که تنوع طلب است. لذا برای افزایش لذت در رابطه جنسی، از شوخی ها و روش های متنوع استفاده کنید و رابطه را یکنواخت و خسته کننده نکنید.

همچنین بخوانید: 6 دلیل مهم خیانت کردن مردان متاهل به همسرانشان

روش های تکراری رابطه جنسی

پراکندگی ذهن

برای بهتر کردن رابطه جنسی، تمرکز و هوش و حواستان را فقط بر روی رابطه بگذارید و به هیچ چیز دیگری فکر نکنید. به دکور اتاق، به مشکلات شغلتان، به کارهای ناتمام منزل و سایر مواردی از این قبیل، فکر نکنید زیرا تحریک پذیری را کاهش می شود.

اختلال نعوذ در مردان

آقایانی که مشکل اختلال نعوذ دارند، باید قبل از شروع، داروهای خود را مصرف کنند تا در حین رابطه به مشکل برنخورند.

داروهای ضدبارداری

برای برقراری رابطه زناشویی خود، برنامه ریزی داشته باشید و حتماً قبل از انجام آن، تصمیم خود را برای باردار شدن یا باردار نشدن بگیرید. طبق توصیه پزشکان، فاصله هر رابطه زناشوبی حداقل باید 3 روز باشد زیرا تاثیر خروج مواد حاصل از رابطه زناشویی از بدن آقایان بر تحلیل قوای بدنی آن ها زیاد است. لذا برای رابطه خود برنامه ریزی داشته باشید. اگر نمی خواهید باردار شوید، حتما از داروهای ضد بارداری و پوشش کاندوم استفاده کنید تا خیالتان راحت شود.

گرسنگی و تشنگی

قبل از شروع رابطه جنسی از خوراکی های افزایش دهنده قوای جنسی استفاده کنید و در حال گرسنگی یا تشنگی، رابطه را شروع نکنید. زیرا رابطه زناشویی موجب خستگی می شود و درصورت گرسنه بودن، زودتر ضعف می کنید و قند و فشارتان می افتد.

ضعف در رابطه جنسی

موارد زیادی هست که در این مقاله به آن ها اشاره نشده است. چه مواردی هست که باید به آن توجه کرد و در این مقاله نیامده است؟

منبع: منگومگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.