همه دلایل بارداری با کاندوم +‌روش استفاده صحیح از کاندوم

گاهی با وجود استفاده از کاندوم ممکن است بارداری رخ دهد. در ادامه همه دلایل بارداری با کاندوم و روش استفاده صحیح از کاندوم را به شما توضیح میدهیم.

همه دلایل بارداری با کاندوم +‌روش استفاده صحیح از کاندوم

بارداری با کاندوم

استفاده از کاندوم یکی از روش های پیشگیری از بارداری است که زوج ها تمایل به بچه دار شدن ندارند، اما در برخی موارد با اینکه زن و شوهر ها از این وسیله استفاده میکنند، بارداری رخ میدهد.

کاندوم علاوه بر جلوگیری از بارداری ،برای پیشگیری از شیوع بیماری‌ها و عفونت‌های مقاربتی نیز مفید است

آیا بارداری با کاندوم امکان پذیر است

بله امکان حاملگی با کاندوم وجود دارد . اگر به طور صحیح از کاندوم استفاده کنید، کارایی زیادی دارد. اما باید بدانید حتی در صورت استفاده از کاندوم، بارداری می‌تواند اتفاق بیافتد. کاندوم‌های مردانه مراقبت و پیشگیری بهتری نسبت به کاندوم‌های زنانه دارند.

آمار نشان می‌دهد میزان پیشگیری کاندوم مردانه حدود ۹۸% است. یعنی از هر صد نفر که کاندوم را به صورت صحیح استفاده کرده‌اند، دو نفر باردار شده‌اند. اما کاندوم‌های زنانه حدود ۹۵% موثرند و اگر درست استفاده نشوند، میزان احتمال بارداری تا ۲۱% افزایش پیدا می‌کند.

توصیه می‌شود از کاندوم‌های مردانه برای جلوگیری استفاده کنید.

علاوه بر این، پوشیدن آن‌ها بسیار آسان است و هیچ عارضه جانبی در استفاده از کاندوم به جز آلرژی به لاتکس در بعضی از افراد، وجود ندارد.

بارداری با کاندوم

علت بارداری با کاندوم

حتما در حین استفاده از کاندوم باید کاملا مراقب باشید که کاندوم دچار نشتی یا پارگی نشود؛ زیرا در این صورت احتمال بارداری افزایش پیدا می‌کند.

همچنین ببینید: آیا رابطه مقعدی در بارداری مجاز است؟ + عوارض و توصیه های پزشکی

۱. تاریخ انقضای کاندوم

کاندوم نیز مانند همه وسایل بهداشتی و مراقبتی دارای تاریخ انقضاست و در هنگام استفاده از آن باید به این موضوع توجه داشته باشید؛

زیرا در صورت استفاده از کاندوم تاریخ گذشته، بافت لاتکس کاندوم تخریب شده و احتمال پارگی و نشت در آن و در نتیجه بارداری بیشتر است

۲. پاره شدن کاندوم در حین رابطه جنسی

اگر ناخن بلند دارید در هنگام استفاده از کاندوم مراقب باشید. ممکن است در هنگام پوشیدن کاندوم بر اثر برخورد با ناخن یا اجسام دیگر دچار پارگی یا سوراخ شود که نشتی ایجاد کرده و احتمال بارداری را افزایش می‌دهد.

اما اگر در حین رابطه به هر دلیلی کاندوم دچار پارگی شد، سریعا رابطه را قطع کرده، ابتدا هر دو شریک باید آلت خود را با دستمال تمیز خشک کرده و سپس با آب و صابون بطور کامل شسته و دوباره با یک دستمال دیگر خشک کرده و مجددا با کاندوم جدید شروع به برقراری رابطه کنند.

۳. پوشیدن نادرست کاندوم

این مورد به خصوص در آقایان شایع است که کاندوم را تا آخرین فضایی که دارد روی آلت خود می‌کشند. این کار باعث می‌شود جایی برای ریختن منی وجود نداشته باشد و بر اثر فشار جریان منی بلافاصله پس از ارضا شدن، کاندوم دچار پارگی و نشتی شود.

توصیه: حواستان باشد قسمت انتهایی کاندوم باید آزاد باشد تا مایع منی در آن ریخته شود.

۴. عدم مراقبت صحیح از کاندوم

جنس کاندوم معمولا از لاتکس است. بنابراین قرار دادن آن در برابر حرارت، رطوبت و یا نور مستقیم آفتاب می‌تواند بافت لاتکس را تخریب کرده و آن را نازک کند. به همین دلیل، در حین رابطه به راحتی دچار پارگی شده و احتمال بارداری را افزایش می‌دهد.

استفاده قرص ضد باردای به همراه کاندوم

اگر به طور صحیح از کاندوم استفاده می‌کنید، دیگر نیازی به پیشگیری از بارداری با قرص یا استفاده از قرص‌های اورژانسی ندارید؛ زیرا این یک روش موثر برای محافظت از بارداری و عفونت‌های مقاربتی است..

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x