دلایل اشتباه سونوگرافی در تشخیص جنسیت جنین دختر و پسر +عوامل

اشتباه سونوگرافی در تشخیص جنسیت جنین در برخی مواقع وجود دارد که ما در این بخش دلایل اشتباه سونوگرافی در تعیین دختر و پسری و عوامل ایجاد این اشتباه را در منگومگ بیان میکنیم

دلایل اشتباه سونوگرافی در تشخیص جنسیت جنین دختر و پسر +عوامل

اشتباه سونوگرافی در تشخیص جنسیت جنین

خانم ها بعد از بارداری برای چکاپ و بررسی وضعیت جنین و سلامتی وی و تشخیص جنسیت جنین توسط پزشک متخصص زنان به سونوگرافی فرستاده میشوند.

یکی از کاربردهای سونوگرافی در زمان بارداری تشخیص جنسیت جنین است که بعد از رشد ناحیه تناسلی جنین پزشک می تواند از طریق سونوگرافی مشخص کند فرزند شما پسر است یا دختر؟

اما گاهی دیده شده که جنسیت جنین به اشتباه دختر یا پسر اعلام شده و این در کمال تعجب اتفاق افتاده است.

مثلا فردی سونوگرافی انجام داده است و به او گفته شده که فرزندش دختر است و تا پایان بارداری هم مادر فکر می کند دختردار شده است اما بعد از زایمان متوجه می شود که فرزندش پسر است و سونوگرافی اشتباه بوده است.

همه سیسمونی و وسایل دختر با تم و رنگ دخترانه روی دستش مانده است.

بنابراین با اینکه سونوگرافی دقت بالایی دارد گاهی نیز به دلایل مختلف اشتباه رخ می دهد.

همچنین ببینید: دلایل و علائم زایمان زودرس + جلوگیری از زایمان زودرس

دلایل اشتباه سونوگرافی در تشخیص جنسیت جنین دختر و پسر +عوامل

عوامل اشتباه سونوگرافی در تشخیص جنسیت جنین

از مهم ترین دلایل ایجاد خطا و اشتباه در تشخیص سونوگرافی برای تعیین جنسیت عبارتند از:

زود انجام دادن سونوگرافی

بهترین زمان برای تعیین جنسیت جنین بین هفته هجدهم بارداری تا هفته بیستم بارداری است. تعیین جنسیت جنین زودتر از این زمان با خطاهای زیادی همراه است زیرا بر اساس شکل ناحیه تناسلی نیست.

لوازم و تجهیزات سونوگرافی قدیمی هستند

تمام دستگاه های سونوگرافی مشابه نیستند. در واقع برخی دستگاه ها قدیمی تر هستند و تصویر خوب و با جزئیاتی ارائه نمی کنند. در نتیجه احتمال خطای چشمی وجود دارد.

برخی سونوگرافرها به شما پیشنهاد می کنند پیش از سونوگرافی یک فنجان نوشیدنی شیرین گاز دار بدون کافئین بخورید تا جنین فعال تر شود و اندام تناسلی او به راحتی مشخص گردد.

جمع کردن پاها توسط جنین در هنگام سونوگرافی

برخی مادرها معتقدند جنین دوست ندارد خود را در تصویر سونوگرافی به خوبی نشان دهد. اگر این اتفاق بیفتد تصاویر مناسبی از جنین گرفته نمی شود و به راحتی نمی توان جنسیت جنین را تعیین کرد.

همچنین در صورتی که جنین پاهایش را گره کرده باشد و دستش نزدیک اندام تناسلی باشد نمی توان جنسیت او را تعیین کرد.

بی تجربگی در انجام سونوگرافی

حتما شنیده اید که گاهی اشتباهی سونوگرافی در تعیین جنسیت رخ میدهد و جنین دختر با جنین پسر اشتباه گرفته می شود زیرا وسط پاها بند ناف در تصویر می افتد و با دستگاه تناسلی مردانه اشتباه گرفته می شود. در واقع این مسئله به تجربه سونوگرافر بستگی دارد که اشتباه نکند و به خوبی بتواند بند ناف را از الت تناسلی مردانه تشخیص دهد. البته گاهی سونوگرافر با تجربه نیز اشتباه می کند اما خیلی کم پیش می آید.

راهکار کاهش اشتباه سونوگرافی در تشخیص جنسیت

سعی کنید زمان سونوگرافی را خیلی زود نگذارید. در صورت انجام زودتر سونوگرافی ممکن است اطلاعاتی دریافت کنید که اصلا درست نباشد.

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x