ساعت های اورجینال و تک در کل ایران با قیمت باورنکردنی از فروشگاه ساعت واریا

کلیک کنید

فیلم اخراج نواک جوکوویچ از زمین مسابقات اوپن آمریکا +علت

نواک جوکوویچ تنیس باز معروف و نفر شمارهٔ یک دنیا در حال حاضر است که از زمین مسابقات اوپن آمریکا اخراج شد فیلم اخراج و علت آن را ببینید.

فیلم اخراج نواک جوکوویچ از زمین مسابقات اوپن آمریکا +علت

اخراج نواک جوکوویچ از مسابقات اوپن آمریکا

نواک جوکوویچ یکی از تنیس بازان نامدار دنیا است که در یک اقدام عجیب و عصبانیتش کار دست خودش داد و باعث اخراجش از زمین مسابقات اوپن آمریکا شد

نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان به علت کوبیدن توپ به داور خط در میانه مسابقه خود در مرحله یک هشتم نهایی اوپن آمریکا، با تصمیم ناظر بازی از ادامه بازی محروم شد و از دور مسابقات کنار رفت.

جوکوویچ که در مرحله یک‌هشتم نهایی به مصاف پابلو کارنبو بوستا رفته بود پس از اینکه در گیم یازدهم از ست اول سرویس خود را از دست داد و ۶-۵ عقب افتاد، موقع حرکت به سمت صندلی، توپ اضافه‌ای را که در اختیار داشت از جیبش خارج کرد و با یک ضربه نه چندان محکم به سمت عقب زمین زد که تصادفا با گردن داور خط برخورد کرد.

به دنبال این حادثه ناظر مسابقه در زمین حاضر شد و پس از گفت‌وگوی طولانی با جوکوویچ در نهایت او را از بازی اخراج کرد.

بر اساس قوانین مسابقات گرند اسلم ناظرین برگزاری این اجازه را دارند تا در صورت رخ دادن چنین حوادثی که منجر به صدمه دیدن افراد می‌شود بازیکن خاطی را از ادامه مسابقات محروم کنند.

به این ترتیب، جوکوویچ که در فصل ۲۰۲۰ هیچ شکستی را متحمل نشده بود و بخت اصلی قهرمانی در اوپن آمریکا محسوب می‌شد، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

بیانیه اتحادیه تنیس آمریکا در ارتباط با اخراج جوکوویچ

بر اساس قوانین مسابقات گرند اسلم، سرداور مسابقات اعم از اینکه جوکوویچ تعمدا بطرز خطرناک و غیرمسئولانه‌ای به توپ ضربه زد و یا با بی‌احتیاطی و بدون در نظر گرفتن عواقب احتمالی این کار را انجام داد، او را از ادامه رقابت‌ها محروم کرد. با توجه به اخراج جوکوویچ از مسابقات، او تمام امتیازاتی را که تا این مرحله کسب کرده بود از دست می‌دهد و جایزه نقدی نیز به او تعلق نخواهد گرفت که این علاوه بر جریمه نقدی او بابت این حادثه خواهد بود.

عذرخواهی نواک جوکوویچ

او که بعد از این رفتار حاضر به گفت و گو با خبرنگاران نشد اندکی بعد با انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی عذرخواهی کرد.

جوکوویچ نوشت: از این اتفاق ناراحتم. از مسئولان رقابت‌ها درباره وضعیت داور خط پرسیدم که خدارو شکر حالش خوب است. واقعا متاسفم که باعث شدم چنین استرسی به وجود آید. به تصمیم داوران احترام می‌گذارم. به زمان نیاز دارم و باید روی احساس ناامیدی که دارم کار کنم. سپس با تمام قدرت برگردم و آن ماجرا را مانند یک درس ببینم و از آن برای رشد و پیشرفت خود چه به عنوان بازیکن و چه انسان بهره ببرم. از تنیس اپن آمریکا و همه کسانی که در این رقابت‌ها تحت تاثیر این رفتارم قرار گرفتند عذرخواهی می‌کنم. از تیم، خانواده و هوادارانم که همیشه از من حمایت می‌کنند قدردانی می‌کنم. خیلی متاسف هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.